Drewno klejone sosnowe

Jako producent drewna klejonego możemy zaoferować Państwu wiele produktów drewnianych.

Sosna jest obecnie jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów. Sosna należy do drzew iglastych o gęstości 420kg/m3 i o stosunkowo szybkim wzroście, dzięki czemu jest jednym z najtańszych surowców na rynku. Dobra cena sosny nie oznacza złych parametrów konstrukcyjnych. Obecnie z tego drewna produkujemy kantówki drzwiowe, kantówki okienne, a także płyty, listwy i galanterię sosnową.

Drewno klejone 1

Wyroby sosnowe ENVUN

Drewno klejone 2

Kantówka okienna

Produkujemy kantówki sosnowe w pełnej specyfikacji wymiarowej, dostosowanej do potrzeb rynku krajowego i zagranicznego. Nasze wyroby spełniają wszelkie normy jakościowe. Klejone są warstwowo klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4. Występują w dwóch wariantach: drewno lite lub łączone na mikrowczepy. Kantówka okienna lita dostępna w długościach 800 – 3000 mm, a łączona w sztangach 6000 mm. Wilgotność produktu: 12% +/-2%.

Drewno klejone 3

Kantówka drzwiowa

Kantówki drzwiowe sosnowe oferujemy w wymiarach typowych dla drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz w wymiarach nietypowych, na zlecenie klienta. Są one klejone warstwowo lub blokowo, z zastosowaniem obłogów zewnętrznych litych za pomocą wodoodpornego kleju DIN EN 204 D4. Kantówka drzwiowa występuje w dwóch wariantach: drewno lite lub łączone na mikrowczepy. Kantówka drzwiowa lita dostępna w długościach 800 – 3000 mm, a łączona w sztangach 6000 mm. Wilgotność produktu: 12% +/-2% (dla drzwi zewnętrzych) i 1-% +/-2% (dla drzwi wewnętrznych.

Drewno klejone 4

Galanteria drewniana

Oferujemy Państwu produkty sosnowe klejone: listwy, płyty, krawędziaki, ramiaki. Są one klejone warstwowo do grubości i szerokości; łączone na długości, lite lub w wersji nie klejonej. Produkty dostępne we wszystkich wymiarach i klasach jakościowych. Klejone klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4. Wilgotność produktu: 10% +/- 2%.

Certyfikowane drewno ENVUN

Wszystkie nasze produkty drewniane charakteryzują się wysoką jakością i klejone są według surowych norm. Ponadto posiadają certyfikad FSC 100%. Oznacza to, że cały surowiec, z którego produkujemy nasze produkty, spełnia wszystkie kryteria FSC.

Oferujemy następujące produkty z drewna sosnowego:

  • kantówki okienne,
  • kantówki drzwiowe,
  • płyty klejone,
  • galanteria drzewna.
Drewno klejone 5

„Wybierając ten produkt wspierasz odpowiedzialną gospodarkę leśną na świecie” ( FSC-C117381)

Drewno klejone ENVUN

Produkty z drewna klejonego kleimy za pomocą dwóch wysokiej jakości klejów:

D4 – klej wodoodporny; nadaje się do łączenia wszystkich elementów drewnianych i drewnopodobnych; wypełnia wszelkie nierówności;

Epi Glue – wysokiej jakości klej odporny na bardzo wilgotne warunki atmosferyczne; daje możliwość klejenie drewna o wilgotności 15-16%, co zmniejsza ryzyko pęcznienia drewna; bardziej odporny na niszczenie i rozwarstwienie. 

Drewno klejone 6

Kontakt

ADRES

ul. Przemysłowa 15
42-160 Krzepice
Polska